Slow fashion

ONE VILLAGE - ležérní šaty bambusové - khaki

Módu miluji, oblečení mne vždycky bavilo a asi nikdy bavit nepřestane. Jenže to, co se děje v posledních letech v módním průmyslu, nemůžeme přehlížet. Jde o více aspektů. Někteří lidé nakupují oděvy v řetězcích jako pečivo, které se rychle zkazí, a tak musí jít nakoupit znovu a znovu. Je to levné, tak proč si hned neodnést plnou tašku nových věcí?! Jenže tento způsob bezmyšlenkovitého nakupování má nedozírné dopady na naši planetu a časem i peněženku.

A tak, v reakci na toto rychlé konzumování módy, vznikla slow fasion, která klade důraz na řemeslnou dovednost, precizní ušití oděvu, včetně kvalitního materiálu. To vše s respektem k přírodě a lidským právům.

Se Zuzkou jsme moc rády, že máme možnost zapojit se do tohoto pomalého tvoření a nabídnout vám výrobky, které samy navrhujeme a necháváme šít v malé pošumavské dílně. Moc nás baví celý proces i materiály, ze kterých se oděvy ušijí.

Je úplně jedno, jestli si oděv zakoupíte u malého českého výrobce, který šije z ekologických látek, nebo podpoříte svého prodejce ve městečku, kde žijete. Popřípadě nakoupíte v „sekáči“… Důležité je, aby vám oděv dělal radost co nejdelší dobu a vy jste jej unosily a cítily se v něm dobře. Pak je to ta pravá cesta ke slow fashion.

Ivča