Nápady na vánoční zero waste dárky

one village tipy na vánoční dárky

Blíží se Vánoce a u nás už běží přípravy v plném proudu. Tento čas opravdu miluji, znamená pro mne zklidnění na konci roku, zdobení domečku a celé domácnosti. Velký úklid všech místností a samozřejmě přípravy a balení dárečků. A protože máme rády zero waste produkty, přinášíme vám pár typů na ty, kterými můžete obdarovat své blízké.

one village tipy na vánoční dárky

1/ Tuhé mýdlo, které si můžete zavěsit do sprchového koutu. Krásně voní a dlouho vydrží. Za nás můžeme doporučit skvělé velké levandulové mýdlo Manon, které vyrábí levandulova.cz

2/ Když už mluvíme o mýdle, určitě se bude hodit mýdlenka. Šikovná keramička Kateřina Motlová vyrábí úžasné mýdlenky zdobené šumavskými motivy.

3/ Krásný košík, který poslouží při menším nákupu nebo jej lze skvěle využít k vodě.

ONE village černé bavlněné šaty

4/ Voskované ubrousky jsou ekologické obaly vyrobené z bavlny a včelího vosku a v kuchyni je využijete na mnoho způsobů. My do nich balíme potraviny do ledničky, těsto, které dáváme odležet. Používáme je také jako víčko na misky do lednice, nebo si do nich balíme svačinu na výlety.

5/ Sáčky na nákup ovoce a zeleniny. V této době plastové není nic lepšího, než jít nakoupit s vlastními sáčky. Věřte, že ročně odlehčíte planetě od spousty nesmyslných plastů.

6/ Skleněná láhev na vodu se hodí vždy a všude.

7/ Pokud nevíte, co konkrétně vybrat, darujte svým blízkým dárkový poukaz. Třeba ten na nákup v našem ONE VILLAGE e-shopu.

8/ Připravte balíček s zero waste výbavou do koupelny. Hodit se může bambusový kartáček na zuby, bavlněné odličovací tampony, tuhé mýdlo a šampon, dřevěný hřeben.

one village tipy na vánoční dárky

9/ Velkou radost uděláte svým blízkým domácí tvorbou. A je úplně jedno zda připravíte domácí sušenky, džem, čajovou směs nasbíranou na louce, domácí vaječný likér nebo vytvoříte přírodní prášek do myčky. A na ten vám přináším recept, protože jsem z něj absolutně nadšená:

Domácí prášek do myčky:
Smícháte 200 g jedlé sody, 200 g prací sody, 100 g kyseliny citronové a 200 g kuchyňské soli.

one village tipy na vánoční dárky

10/ Svíček není nikdy dost. Zvolit můžete ekologickou variantu z včelího nebo sójového vosku.

Nebo ostatním darujte jen váš čas, který s nimi strávíte… vždyť to je nejvíc, co můžeme našim blízkým dát.

Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků!

Ivča