Lněné košilové šaty

ONE VILLAGE černé lněné šaty se zlatými knoflíky

Kouzlu lnu jsem propadla hned, a to doslova. Moje první zkušenost byla se lněným povlečením. Protože cena za len není zrovna nízká, koupila jsem si povlak na jeden polštářek doprostřed postele a byla to láska po prvním vyspání. Po půl roce jsem si dokoupila další dva povlaky na polštáře a když holčičky potřebovaly povlečení do dětských pokojíčků, s výběrem jsem už vůbec neváhala a pořídila jim růžové lněné povlečení.

ONE VILLAGE černé lněné šaty se zlatými knoflíky

Se Zuzkou jsme chtěly vytvořit nadčasové košilové šaty, a protože jsme je připravovaly na letní sezonu, padla volba právě na len. Ten se totiž na letní období hodí nejvíce. Je krásně vzdušný, při správné gramáži lehký a příjemně chladí. A tak jsme objednaly len od českého výrobce a pustily se do práce. Chtěly jsme letní košilové šaty, které budou od těla a přitom dobře tvarované. S límečkem a páskem pro ty, které budou chtít zvýraznit pas. Zadní díl je prodloužený a dodává tak šatům šmrnc. Naše lněné šaty mají kapsy, které k praktickým šatům zkrátka patří.

ONEVILLAGE černé lněné šaty se zlatými knoflíky
ONEVILLAGE černé lněné šaty se zlatými knoflíky

Nakonec jsme vybraly zlaté knoflíky, poměrně výrazné, které celý model pozvedly. A s výsledkem jsme vážně spokojené. Jsou to nadčasové košilové šaty a věřte, že vám v šatníku dlouho vydrží. A jejich vůbec nejlepší vlastností je, že čím více je budete nosit a prát, tím budou měkčí a poddajnější. A to nás prostě baví!

ONEVILLAGE černé lněné šaty se zlatými knoflíky

A tak už jistě víme, že se lnem budeme pokračovat i v příštím roce, kdy vám nabídneme více lněných kousků. S jistotou můžeme říct, že kdo má rád přírodní a vzdušné materiály, nevadí mu přirozená mačkavost, len si zamiluje!

ONEVILLAGE černé lněné šaty se zlatými knoflíky

Námi používaný len nese značku MASTER OF LINEN®, která zaručuje, že se jedná o 100% evropský len, od pěstování až výrobu látky.

Ivča